Op dees pagina steit ein euverzich van de diverse gezelschappe, clubs en vereiniginge die de iër hebbe gehad um de Boerebroélof beej JOCUS te meuge organisere. Ontbrik heej ein foto, naam of gezelschap? Of heb geen ein groep minse die de Boerebroélof zoel wille organisere? Laot 't ôs dan weite!

2016: VHC

Broéd: Ymke Vrijmoed
Broedegom: Sef Smeets

2015: Venlose Reddingsbrigade

Vastelaovesgezelschap De Kwas

Broéd: Debbie Geraads
Broedegom: Kevin Herpers

2014: Vastelaovesgezelschap De Kwas

Vastelaovesgezelschap De Kwas

Broéd: Loes Peters
Broedegom: Evert Schnock

2013: Perseniélsvereiniging Viecurieus

Perseniélsvereiniging Viecurieus

Broéd: Susanne Jongen
Broedegom: Hay Geritz

2012: Femilie Pollux

Femilie Pollux

Broéd: Francien Pollux
Broedegom: Sjors Pollux

2011: De Zorggroep

De Zorggroep

Broéd: Josje Vestjens
Broedegom: Joep Houben

2010: R.K.S.V. FCV

R.K.S.V. FCV

Broéd: José Thijssen-Linders
Broedegom: Hai van Rensen

2009: Jeugvereiniging De Meulewiekers

Jeugvereiniging De Meulewiekers

Broéd: Joyce van Mosseveld
Broedegom: Pieter Smets

2008: H.C.S.V. De Mustangs

H.C.S.V. De Mustangs

Broéd: Tineke Aerts
Broedegom: Jos Christis

2007: Joekskepel De Mootwörm

Joekskepel De Mootwörm

Broéd: Chrisje Hesseling-Stroeken
Broedegom: Jan Linssen

2006: Venlostad.com

Venlostad.com

Broéd: Cristiane Zeelen
Broedegom: Bert Dielen

2005: Handbalclub Loreal

Handbalclub Loreal

Broéd: Hanny van Nijf
Broedegom: Paul Ebus

2004: Stichting Fortior

Stichting Fortior

Broéd: Daniëlle van Rensen
Broedegom: Boris Seuren

2003: Voetbalclub VVV 03

Voetbalclub VVV 03

Broéd: Marij Munten
Broedegom: Jack Billekens

2002: R.K.S.V. Venlosche Boys

R.K.S.V. Venlosche Boys

Broéd: Nicole Geraads
Broedegom: Bas Lankreijer

2001: Ald Weishoès

Alt Weishoès

Broéd: Carin Flos
Broedegom: René Ensink

2000: TCV tennisclub Venlo

TCV tennisclub Venlo

Broéd: Carolien Conen
Broedegom: Paul Delsing

1999: Stella Duce

Stella Duce

Broéd: Annejelle Janssen-Maas
Broedegom: Thijs Derckx

1998: LTC de Kaetelberg

LTC de Kaetelberg

Broéd: Ineke Hinssen-van der Vorst
Broedegom: Leon Wienen

1997: De Hermenie

De Hermenie

Broéd: Christel Kwakkernaat-Terhaag
Broedegom: Wim Schreurs

1996: Thomas College

Thomas College

Broéd: Mieke van den Bercken †
Broedegom: Louis Seelen

1995: Keuninklikke Fanfare Venlo

Keuninklikke Fanfare Venlo

Broéd: Lian Terhaag-Titulaer
Broedegom: Toën Terhaag

1994: Herungerwaeg

Herungerwaeg

Broéd: Marleen Faessen
Broedegom: Pierre Martens

1993: Gemeinte raod Venlo

Gemeinte raod Venlo

Broéd: Will van Alphen-Drost
Broedegom: Paul Stelder

1992: Enfa enveloppen

Enfa enveloppen

Broéd: Riet Ensink-Hagens
Broedegom: Paul Schreurs

1991: Badmintonclub United

Badmintonclub United

Broéd: Lies Verkoyen
Broedegom: Jacques Peulen

1990: Frans Maas

Frans Maas

Broéd: Gerrie Jacobs
Broedegom: Huub Vercoulen

1989: Wannevleegers

Wannevleegers

Broéd: Gerrie de Koning
Broedegom: Dré Selen

1988: Tante Bet (krant)

Tante Bet (krant)

Broéd: Pauline Dings-van der Broek
Broedegom: Thei Derkx

1987: De NAK-Boys

De NAK-Boys

Broéd: Annemie van Halem-Gaal
Broedegom: Joep Lamberts

1986: Maria Auxiliatrix

Maria Auxiliatrix

Broéd: Thijs Joosten †
Broedegom: Dorothé van der Lest-Fila

1985: Zangvereiniging Venlona

Zangvereiniging Venlona

Broéd: Marlie Derkx-Seuren
Broedegom: Jos Ebus

1984: Mosa regio

Mosa  regio

Broéd: Wil Peeters
Broedegom: Gerard Gielen

1983: Parade Nichols

Broéd: Henriëtte Nijs
Broedegom: Frank Schouten

1982: RKSV FCV

RKSV FCV

Broéd: Corrie Hendrickx-Houben
Broedegom: Hans Munten

1981: Boete de Paort

Broéd: José Maas-Odenhoven
Broedegom: Hay van den Ham

1980: Fortissimo

Broéd: Annemie Crielaars
Broedegom: Jac Tunnessen

1979: Gemeintelikke Boerenbond

Broéd: Ans Chilvers-Bosch
Broedegom: Herm Tosserams

1978: Stella Duce

1978

Broéd: Wilma Peters-Hendrix
Broedegom: Gerard Driessen

1977: R.K.S.V. Venlosche Boys

Broéd: Mariet Bijen
Broedegom: John Janssen

1976: De Sjiets vd Vleisstraot

Broéd: Wil Lamberts
Broedegom: Im Winters

1975: Venlosche Ruiterclub

Venlosche Ruiterclub

Broéd: Marian Goddard-Peperzak
Broedegom: Peter Hendriks

1974: Femiliegroep De Sprokkelaers

Femiliegroep De Sprokkelaers

Broéd: Myriam Theunissen
Broedegom: Ies van der Aa

1973: Greun-Wit

Broéd: Virginie Ottenheym-Theeuwen
Broedegom: Hans Peeters

1972: t Gulde Schinkegilde

Broéd: Leentje Smits-Aerts
Broedegom: Geer van der Veer

1971: De Schuuvers

Broéd: Tiny Wolters-Lebesque
Broedegom: Hans Neesen

1970: Venlose Hockey Club

Broéd: Marleen Zeelen
Broedegom: Paul Schreurs

1969: de Fluiterskiëskes

Broéd: Marian Beuk-Bartels
Broedegom: Gé van Beek

1968: Zangvereniging Venlona

Broéd: Nellie Bos-Halin
Broedegom: Ferrie Verkuylen

1967: Instuif Copacabana

Broéd: Elly Maas-Ebus
Broedegom: Theo Lamberts

1966: Stamtaofel "Geldersepaort"

Broéd: Louke Ronkers
Broedegom: Jan Zeelen

1965: Tennisclub Venlo

Broéd: Nel Zeelen-Heinen
Broedegom: Huub Dielen

1964: Kegelclub EVKC

Broéd: Mevrouw Hermans †
Broedegom: Handrie van Boom

1963: Personeelsveriniging PTT

Broéd: Gon Lamberigts-Godding
Broedegom: Huub Bongartz

1962: Venloos Bekkersgilde

Broéd: Lies Peter-Oirbans †
Broedegom: Wiel Schreurs

1961: Venlose Hockey Club

Broéd: Mia Bak-Peters
Broedegom: Harie Hendrickx

1960: R.K.S.V. Venlosche Boys

Broéd: Gon Schraven-Hovens
Broedegom: Pierre Deltrap †

1959: Voetbalclub VVV-Venlo

Broéd: Tinie Dinnessen-Schreurs
Broedegom: Gijs Nass †

1958: Venloosch Vastelaoves Gezelschap Jocus

Broéd: Nellie Veroliemeulen-Bermans
Broedegom: Sjraar Peetjens

1957: Hockeyclub Venlo Girls (Later Greun Wit)

Broéd: Tini Lamers-Peters
Broedegom: Graat van Kleef †

1956: Kegelclub De Baanvaegers

Broéd: Mevrouw Nefkes-Selen
Broedegom: Sef Hendrikx †

1955: Kegelclub Alle Nege

Broéd: Mien Willems-Heinen
Broedegom: Gerard Maas †

1954: Venlose Oratorium Vereniging

Broéd: Mieke Dielen-Peters
Broedegom: Guus Boermans †

1953: Gen Boerebroélof - Watersnoëdramp (Vereiniging Techniek & Ambach)

Broéd: Annie Vaessen
Broedegom: Jan Mevissen

1952: Venlose Ruiterclub

Broéd: Bill Hendrikx-de Bruin
Broedegom: Thei Hendrikx †

1951: Middenstand Venlo

Broéd: Fien Deckers
Broedegom: Frans Meijers †

1950: Vereniging Van de Lat en ’t Letje

Broéd: José Wessels-Smets
Broedegom: André Breuers †

1949: Zangvereniging Venlona

Broéd: Els Driessen-Raayman †
Broedegom: Funs Helsen †

1948: Venlose Hockey Club

Broéd: Mien Kuyper †
Broedegom: Wiel Canjels †

1947: Revue Gezelschap

Broéd: Wies Franssen
Broedegom: Broedegôm is onbekind

1946: Venloosch Vastelaoves Gezelschap Jocus

Broéd: Nel Wamsteker †
Broedegom: Lei Hendriks †

1945: Gen Boerebroélof - Twiëde Waereldoorlog

1944: Gen Boerebroélof - Twiëde Waereldoorlog

1943: Gen Boerebroélof - Twiëde Waereldoorlog

1942: Gen Boerebroélof - Twiëde Waereldoorlog

1941: Gen Boerebroélof - Twiëde Waereldoorlog

1940: Gen Boerebroélof - Twiëde Waereldoorlog

1939: Venloosch Toneel Ensemble

Broéd: Agnes Theke
Broedegom: Funs van Grinsven †

1938: Venloosch Vastelaoves Gezelschap Jocus

Broéd: Bil van Ooyen
Broedegom: Thuur Luxemburg